Statek na konci cesty

Křesťanské pobyty přirozené komunikace s koňmi

Ve spolupráci se zapsaným spolkem HANNAH nabízíme křesťanské pobyty přiroyené komunikace s koňmi.

 

POZOR ZMĚNA!!!

 Veškeré pobyty začínají v neděli odpoledne po 16.hodině a končí v sobotu v poledne ve 12.hodin. V sobotu  dopoledne budou mít děti ještě poslední jezdeckou hodinu, které se mohou jako diváci zúčastnit i rodiče a shlédnout tak, co se jejich ratolesti naučily.

 

Letos nás čekají velké změny. Tábory již nebudou pro 6-8 dětí, ale navýšili jsme kapacitu na 10- 14 dětí. Samozřejmě se pokusíme nic z kvality času s koňmi neztratit a naopak navýšíme čas dalšího programu, jehož témata budete vybírat spolu s daty termínů.  Letos vybíráte ze čtyř druhů pobytů. První je určený pro začátečníky a děti, co mají příležitost být u koní jen jednou ročně. Seznámí se se základy práce ze země, naučí se koní nebát, jak koníka správně vodit, pečovat o něho, porozumí, jak koník přemýšlí a funguje, a samozřejmě se naučí jak správně na koni sedět a svým sedem mu dávat signály, zkusí si občas i zaklusat, odvážnější třeba nacválat na lonži a pojedou na své první vyjížďky po okolí. Čas mimo koně bude vyhrazen tématům uvedeným u jednotlivých termínů. Dětem se budou věnovat dospělí vedoucí s pestrou nabídkou. Volný čas bude vyplněn hrami a soutěžemi, prostor bude i pro tvoření. Druhý je pro malinko pokročilejší děti, co už zvládnou samy koníka venku a i na jízdárně přehopkají sem tam nějakou kavaletku a nebojí se toho. Předpokládá tedy již nějakou samostatnost při péči o koně, čeká nás i celodenní výlet na koňském hřbetě. Počet účastníků omezen podle počtu koní. Třetí je Kurz s Veronikou Berkovou. Veronika je zkušená trenérka, která nás provede detaily a naučí mnohé. Prosíme tedy, abyste na kurz s ní přihlašovali pouze děti zkušené, které jsou schopné si koně samy vést ve všech chodech na jízdárně i v terénu, doporučený věk 11+. Čtvrtý bude věnován několikadennímu  putování na koňském hřbetě Policko Broumovskými stěnami.  Zvažte síly svých ratolestí. Bude to krásné, ale náročné. Termín bude ještě upřesněn, zřejmě předposlední týden v srpnu.

Všechny tábory jsou křesťanské. Hlásíme se ke své víře / Církev Bratrská a Bratrská jednota babtistů/ a chceme dětem vytvářet bezpečné prostředí postavené na tradičních hodnotách. 

Ve všech turnusech máte možnost volby mezi příměstskou a pobytovou variantou.

 • Ubytování je v chatkách; nutno mít své vlastní:
  • svoje prostěradlo,
  • baterku,
  • ešus nebo plastové nádobí, příbor, utěrku,
  • spacák.
  Sociální zázemí je v budově, k dispozici je i vana s teplou vodou.
 • Zájemci o ubytování v budově nemusí mít spacák, lůžkoviny v ceně a nemusí mít ešus, nádobí a utěrku.

Areál statku nabízí kromě pobytu mezi zvířaty také koupání ve 40 kubíkovém bazénu se slanou vodou a trampolínu. 

Program sestává z výuky přirozené komunikace s koňmi (tzv. Natural Horsemanship) a ježdění. Individuální přístup dle věku a schopností jezdce je samozřejmostí.

Součástí programu jsou i výlety do skal a po jiných zajímavostech (Mlýn Dřevíček, podzemní jeskyně Macarát apod.) 

Věková hranice účastníků je 6-18 let. Mladší děti v doprovodu rodičů a jiné výjimky jsou možné po osobní domluvě.

Cena:

Tábor s ubytováním: Kč 4.500,-

Tábor s ubytováním v budově: Kč 5.500,-

Příměstský tábor:      Kč 3.500,- 

Kurz s Veronikou Berkovou (počet účastníků omezen na max. 8 osob):  5.000,-

Příměstská varianta kurzu s Veronikou Berkovou: 4.000,-

Záloha ve výši Kč 1.000,- je nevratná.

Pobyt zahrnuje ubytování, stravu 5x denně, pitný režim a nabídku programu.

Počet účastníků v jednom týdenním turnuse: 6-8. 

REZERVACE termínů: Emailovým kontaktem na Alenu Konečnou.

 Nezapomeňte uvést: 

 1. Jméno a příjmené dítěte
 2. Rodné číslo dítěte a adresu trvalého pobytu (kvůli sjednání pojištění)
 3. data zahájení a ukončení turnusu
 4. Váš telefon

Místo se považuje za rezervované platbou zálohy. Do vzkazu pro příjemce uveďte, prosím, jméno a příjmení dítěte a datum nástupu na pobyt. Například Novák Jan 9.7.

Zálohu za pobyt ve výši 1000Kč prosíme uhradit nejlépe ihned, jinak Vám nebude místo rezervováno. Záloha je nevratná. Zbytek částky pak prosíme zaplatit nejpozději týden před nástupem dítěte na pobyt.
Přihlášku odeslat poštou, případně emailem, nejpozději do konce května, z důvodu sjednání pojištění. Vždy je nutné kontaktovat mě emailem nebo telefonicky, stačí poslat sms ve tvaru Prihlasuji dceru, syna XY na tabor od.... Podpis.
 
Po přijetí nevratné zálohy ve výši Kč 1.000,- Vám bude místo rezervováno. U dětí s doprovodem zákonného zástupce není nutné potvrzení lékaře, zástupce si za dítě zodpovídá během pobytu sám.

Platbu proveďte ve prospěch účtu 2800058605 / 2010 (FIO). Tento účet je transparentní, můžete si tedy sami zkontrolovat, zda platba v pořádku dorazila.

 

 

 

5.-11. 7.

Kurz pro začátečníky s výukou hry na kytaru/baskytaru/klavír, kterou povede Šimon Konečný, zkušený muzikant a učitel Hry na hudební nástroje - zájemci berte vlastní nástroje, pokud máte (klavír nemusíte). 

 A s cvičením zkušené fyzioterapeutky Kateřiny Mikuláškové. Ta nás provede základy správného cvičení a protahování, aby se nám lépe sedělo na koni. Poradí nám, jak pracovat, abychom se nezničili u kydání a naučí nás dobře dýchat.
Jako třešnička na dortu bude její kurz masírování a sebeopravování, aneb co dělat, když nás rozbolí záda. 
 
Počet volných míst: 
Ubytování v chatkách 0 osob
Příměstských 1
Ubytování v domě  1
 
11.-18.7.
Kurz s Veronikou Berkovou
Počet volných míst : 0
Ubytování v chatkách 0 osob
Příměstských 0
Ubytování v domě 0
 
19.-25.7. nic
 
26.7-1.8. 
Kurz pro začátečníky koňské i táborové
 
Tento kurzík je tak trochu výjimkou, protože se nám rozdělí na 2 skupinky. Jedna bude věnována koníkům a péči o ně, je vhodná pro menší děti, co u koníků začínají a nebo chtějí začít a rády tráví s nimi čas a vše se chtějí pořádně naučit. 
Druhá skupinka je pro nadšené malé táborníky, kteří si chtějí vyzkoušet vaření na ohni v kotlíku, táborové hry, výlety a jiná letní dobrodružství, ale koníci je tolik nezajímají, i když se třeba rádi občas svezou. Tato (a pouze tato druhá) skupina je o 1000Kč levnější ve všech variantách - příměstský, pobytový v chatkách i budově. 
Programem bude provázet Jana Lachmanová, zkušená táborová vedoucí a Berenika Konečná se svoji úžasnou zásobou her a aktivit.
 
Počet volných míst:
Ubytování v chatkách 4
Ubytování v domě 3
Příměstských  4
 
2.8.-8.8. 
Kurz pro začátečníky  Možnost volby Aj-hudební nástroj, pod vedením Šimona Konečného
 
Počet volných míst:
ubytování v chatkách 5
Ubytování v domě 5
Příměstských 4
 
9.-15.8.
Kurz pro pokročilejší s volitelnou výukou hry na hudební nástroje pod vedením Šimona Konečného.
Ubytování v chatkách 0
Ubytování v domě 0
Příměstských 0
 
 
 

Asi chápete, že současná situace znamená řadu změn, z nichž nudné, leč nutné formality patří ještě k těm nejmenším. Pročež Vás prosíme o vytištění, vyplnění (v případě Posudku o zdravotní způsobilosti i o potvrzení lékařem) a hlavně přivezení v den nástupu na tábor těchto dokumentů:

 

Dokumenty pod touto  čarou si můžete přečíst, vytisknout apod, ale NEMUSÍTE je vozit s sebou; my je nepotřebujeme.

 


 

 

 

Stránka updatována 15.06.2020